macOS 15 Sequoia: چگونه قابلیت‌های یادداشت‌ها را با بخش‌های جمع‌شدنی و سبک‌های برجسته‌سازی بهبود دهیم

7
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 2 دقیقه
0 نظر 41 بازدید

macOS 15 Sequoia مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را به یادداشت‌ها اضافه خواهد کرد که شامل قابلیت ایجاد بخش‌های جمع‌شدنی و استفاده از سبک‌های برجسته‌سازی مختلف است. در اینجا نحوه عملکرد این دو ویژگی برای آسان‌تر شدن مدیریت و مرور یادداشت‌ها آورده شده است.

تغییرات برنامه یادداشت در mac

بخش‌های جمع‌شدنی

ابتدا، بیایید به یک یادداشت واحد که در دو نمای مختلف در iPad دیده می‌شود، نگاهی بیاندازیم:

Collapsible sections Note Mac Collapsible sections Note Sequoia

در نگاه اول، این دو نما به نظر می‌رسد که دو حالت مختلف از پیشرفت همان یادداشت هستند. نمای اول شبیه به یک طرح کلی ساده است و نمای دوم به نظر می‌رسد که یک یادداشت سخنرانی کامل‌تر است. نکته جالب در این مقایسه این است که در واقع هر دو نما همان یادداشت هستند، اما در نمای دوم یکی از بخش‌های جمع‌شدنی باز شده است.

طراحی نوت در مک os جدید

ترفند ایجاد یک بخش جمع‌شدنی ساده است. متن خود را به عنوان یک سرفصل یا زیرسرفصل تنظیم کنید. سپس، یک نشانگر چروک رو به پایین یا رو به راست زمانی که نشانگر ماوس شما نزدیک متن سرفصل یا زیرسرفصل است، قابل مشاهده خواهد بود. روی چروک کلیک کنید تا بخش جمع‌شدنی باز یا بسته شود.

ساخت یک بخش جمع شدنی در Note mac

وضعیت بخش‌های جمع‌شدنی حتی بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود. این بدان معنی است که اگر یک بخش را در مک خود جمع کنید و همان یادداشت را در آیفون خود باز کنید، آن بخش در آیفون شما همچنان جمع خواهد ماند تا زمانی که آن را باز کنید.

سبک‌های برجسته‌سازی

یکی دیگر از تغییرات خوب در یادداشت‌ها در macOS 15 Sequoia معرفی سبک‌های برجسته‌سازی است.

برجسته سازی در برنامه note mac

شما می‌توانید از بین پنج رنگ برجسته مختلف انتخاب کنید: بنفش، صورتی، نارنجی، نعناعی و آبی. به سادگی متنی را که می‌خواهید برجسته کنید انتخاب کنید، سپس روی دکمه Aa از نوار ابزار کلیک کنید تا انتخابگر سبک نمایش داده شود. روی آیکون قلم برجسته‌سازی کلیک کنید تا متن انتخاب‌شده شما با رنگ فعلی برجسته شود. می‌خواهید رنگ برجسته جدیدی انتخاب کنید؟ روی رنگ فعلی کلیک کنید تا انتخابگر رنگ فعال شود، سپس روی رنگ مورد نظر کلیک کنید تا متن شما به آن رنگ تغییر کند.

در کل، این ویژگی‌های جدید یادداشت‌های شما را با ظاهری ساده‌تر و کاربردی‌تر می‌سازند.

بخش بازشوند متن در note mac

یا به صورت دیگر : 

طراحی با برنامه note مک بوک

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

تیم کوک مدیر عامل اپل
در دنیای امروز انتخاب بین «خوب عمل کردن» و «عالی عمل کردن» اشتباه‌ترین کار ممکن است.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘