چگونه صفحه اصلی آیپد خود را با گزینه‌های سفارشی‌سازی iPadOS 18 کامل کنید

6
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 4 دقیقه
0 نظر 32 بازدید

اپل با ارائه iPadOS 18، تنظیم و سفارشی‌سازی صفحه اصلی آیپد را ساده‌تر کرده است. حالا شما می‌توانید آیکون‌ها را جابجا کرده و حتی رنگ آن‌ها را تغییر دهید. در اینجا نحوه انجام این کار را توضیح می‌دهیم.

اپل به تدریج کنترل بیشتری را به کاربران خود داده است تا بتوانند آیتم‌هایی را که روی صفحه اصلی دستگاه‌های خود قرار می‌دهند، انتخاب کنند. با آخرین به‌روزرسانی اپل، گزینه‌های بیشتری برای ایجاد یک صفحه آیپد بی‌نقص در اختیار شما قرار گرفته است.

تغییر ظاهر آیکن های ipad

ترتیب‌بندی آیکون‌ها

سال‌هاست که کاربران آیپد مجبور بودند از قوانین ترتیب‌بندی آیکون‌های اپل پیروی کنند. این آیکون‌ها به ترتیب از بالا سمت چپ به پایین سمت راست قرار می‌گرفتند.

این چینش منظم بود اما باعث می‌شد قسمتی از تصویر پس‌زمینه پوشانده شود و کاربران نمی‌توانستند کاری در این باره انجام دهند.

در iPadOS 18، شما می‌توانید با نگه داشتن طولانی مدت روی یک آیکون تا زمانی که گزینه Edit Home Screen ظاهر شود یا همه آیکون‌ها شروع به لرزش کنند، یک آیکون را جابجا کنید.

حالا اگر یک آیکون را به یک قسمت خالی از صفحه بکشید، برنامه در آن قسمت باقی می‌ماند و به محل معمول خود برنمی‌گردد. این تغییر همچنین برای ویجت‌ها نیز اعمال می‌شود که می‌توانند در هر قسمتی از شبکه قرار گیرند.

این ترتیب‌بندی برای زمانی که یک تصویر پس‌زمینه با عناصر خاصی دارید که می‌خواهید نمایان بمانند، عالی است. به عنوان مثال، می‌توانید یک موضوع را با آیکون‌ها قاب‌بندی کرده و صفحه اصلی را به نوعی پنجره تبدیل کنید.

ترتیب آیکن برنامه ها در آیپد ipados 18

سفارشی‌سازی آیکون‌ها

نه تنها می‌توانید نحوه قرارگیری آیکون‌ها روی صفحه اصلی را تغییر دهید، بلکه می‌توانید ظاهر آن‌ها را نیز تغییر دهید.

با نگه داشتن طولانی مدت روی پس‌زمینه و سپس ضربه زدن به دکمه Edit در بالا سمت چپ، دکمه جدید Customize ظاهر می‌شود. انتخاب این گزینه یک بخش جدید را برای تنظیمات آیکون‌ها باز می‌کند.

این بخش جدید گزینه‌های بیشتری برای تغییر ظاهر آیکون‌ها به کاربران می‌دهد.

طراحی صفحه ipad os 18 طراحی صفحه ipad ps 18

برای شروع، گزینه Small-Large اندازه آیکون‌ها در شبکه را تغییر می‌دهد. این تغییر اندازه باعث می‌شود که آیکون‌ها راحت‌تر دیده شوند و فشرده شوند و همچنین بیشتر صفحه را پر کنند.

با این حال، توجه داشته باشید که استفاده از آیکون‌های بزرگ با این گزینه، نام‌های قابل مشاهده آیکون‌ها را حذف می‌کند. اگر به خواندن نام برنامه‌ها نیاز دارید، باید به گزینه کوچک پایبند باشید.

پایین‌تر از این بخش، گزینه‌هایی هستند که ظاهر آیکون‌های برنامه‌های تولید شده توسط اپل را تغییر می‌دهند. همانطور که حالت‌های تاریک و روشن برای رابط کاربری وجود دارد، این مفهوم اکنون به آیکون‌ها و ویجت‌ها نیز اعمال می‌شود.

معمولاً برنامه‌ها در حالت روشن برای ظاهر معمولی خود قرار دارند. حالت تاریک تغییراتی ایجاد می‌کند، مانند تغییر پس‌زمینه‌های سیاه آیکون به سفید و گاهی تغییرات بزرگتر، مانند معکوس کردن بخش‌های سبزرنگ FaceTime به طوری که دوربین خودش سبز شود.

شما همچنین می‌توانید تنظیم کنید که آیکون‌ها به طور خودکار منعکس‌کننده حالت روشن یا تاریک iPadOS باشند. همانطور که در پیاده‌سازی اصلی، زمانی که خورشید غروب یا طلوع می‌کند، حالت تغییر می‌کند و آیکون‌ها نیز تغییر می‌کنند.

گزینه نهایی آیکون: رنگ‌آمیزی

این گزینه به طور مشابه به آیکون‌های حالت تاریک عمل می‌کند، اما با استثنای سیاه و سفید، همه رنگ‌های دیگر به یک رنگ تغییر می‌کنند.

ایده این ویژگی این است که کاربران بتوانند انتخاب کنند که آن رنگ چیست. این امکان را به شما می‌دهد که آیکون‌ها را با پس‌زمینه هماهنگ کنید تا یک طراحی منسجم‌تر داشته باشید، یا هر رنگی را که ترجیح می‌دهید انتخاب کنید.

دو اسلایدر در پایین رابط کاربری برای انتخاب رنگ و روشنایی رنگ استفاده می‌شود.

انتخاب رنگ آیکون ها در ipad os 18

اگر نتوانید رنگ و سایه دلخواه خود را انتخاب کنید، می‌توانید آیکون‌ها را با پس‌زمینه هماهنگ کنید. یک ابزار قطره‌چکان به شما اجازه می‌دهد که رنگ‌ها را از پس‌زمینه انتخاب کنید.

این ابزار به طور دستی بزرگنمایی می‌کند و پیکسل‌های فردی را برای شما نشان می‌دهد تا بتوانید انتخاب کنید که فوراً برای رنگ‌آمیزی آیکون‌ها استفاده شوند.

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

استیو جابز (استیون پال جابز) بنیانگذار اپل
نوآوری هیچ ربطی به تعداد دلارهای R & Dی که دارید ندارد. وقتی اپل با مک آمد، آی‌بی‌ام حداقل ۱۰۰ برابر بیشتر از آن بر روی R & D خود مصرف می‌کرد. این درباره پول نیست. درباره افرادی است که دارید، چگونه رهبری می‌کنید، و چقدر متوجه این موضوع هستید.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘