نحوه تغییر پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض در مک

18
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 2 دقیقه
0 نظر 52 بازدید

پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض به چه معناست؟

پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض به این معناست که وقتی روی یک فایل ویدیویی در Finder دوبار کلیک می‌کنید، آن فایل در آن برنامه باز می‌شود. فایل‌های ویدیویی سازگار نیز آیکون برنامه پیش‌فرض را به عنوان آیکون فایل خود در Finder نمایش می‌دهند.

مراحل تغییر پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض در مک

برای تغییر پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض، مراحل زیر را دنبال کنید. اگر بعداً بخواهید QuickTime Player را به عنوان پخش‌کننده پیش‌فرض تنظیم کنید، از همین مراحل استفاده خواهید کرد:

  1. باز کردن پنجره Finder: یک پنجره جدید Finder باز کنید و یک فایل ویدیویی را پیدا کنید.

  2. انتخاب فایل ویدیویی: فایل را انتخاب کرده و سپس کلیدهای Command-I را فشار دهید تا پنجره Get Info باز شود.

  3. انتخاب پخش‌کننده جدید: در پنجره Get Info، زیر بخش "Open with"، منوی کشویی را کلیک کرده و یک برنامه را انتخاب کنید.

  4. انتخاب برنامه دیگر: اگر برنامه‌ای که می‌خواهید به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید را نمی‌بینید، روی "Other" کلیک کنید.

  5. انتخاب برنامه از لیست کامل: در منوی "Enable"، گزینه "All Applications" را انتخاب کنید، برنامه‌ای که می‌خواهید به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید را انتخاب کرده و روی "Add" کلیک کنید.

  6. تغییر پخش‌کننده پیش‌فرض: در پنجره Get Info، برنامه‌ای که اضافه کرده‌اید انتخاب خواهد شد. روی "Change All" کلیک کرده و پنجره Get Info را ببندید.

تغییر پخش کننده ویدیو پیش فرض در مک

اکنون برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید به عنوان پخش‌کننده پیش‌فرض برای باز کردن تمامی فایل‌های ویدیویی تنظیم خواهد شد. برای تست این تغییر، می‌توانید روی هر فایل ویدیویی دوبار کلیک کنید.

کدام برنامه را باید به عنوان پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض انتخاب کنید؟

برنامه‌های زیادی برای پخش ویدیو در مک موجود هستند و اکثر آن‌ها از فرمت‌های بیشتری نسبت به QuickTime پشتیبانی می‌کنند. بسیاری از آن‌ها نیز ویژگی‌هایی مانند تنظیمات دقیق صدا و تصویر، نشانه‌گذاری و پخش ویدیو از جریان شبکه دارند. VLC یک انتخاب محبوب است و به خصوص برای پخش جریان‌های شبکه مناسب است. با این حال، برنامه‌هایی مانند Movist، Elmedia Player و IINA نیز ارزش بررسی دارند. هر کدام از این برنامه‌ها را می‌توانید پس از دانلود و نصب، با استفاده از مراحل بالا به عنوان پخش‌کننده ویدیوی پیش‌فرض در مک تنظیم کنید.

 پخش کننده ویدیو مک

منبع: macpaw

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

استیو جابز (استیون پال جابز) بنیانگذار اپل
اما اپل واقعا به یک درامر متفاوت می زند. من قبلاً می گفتم که اپل باید سونی این تجارت باشد، اما در واقعیت، فکر می کنم اپل باید اپل این تجارت باشد.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘