نحوه تغییر مرورگر پیش‌فرض در macOS Sonoma

7
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 3 دقیقه
0 نظر 40 بازدید

همه افراد تمایلی به استفاده از Safari، مرورگر پیش‌فرض مک، ندارند، اما تغییر به یک مرورگر دیگر شاید در ابتدا مشکل به نظر برسد، مگر اینکه بدانید چگونه باید این کار را انجام دهید. استفاده از مرورگری که به عنوان پیش‌فرض در macOS تنظیم نشده، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. باز کردن یک لینک از Messages و دیدن اینکه در مرورگری باز می‌شود که استفاده نمی‌کنید، یکی از این موارد آزاردهنده است.

در macOS Sonoma، این تغییر می‌تواند سریع و آسان باشد. بسته به مرورگری که می‌خواهید به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید، ممکن است حتی نیازی به مراجعه به System Settings نداشته باشید.

تغییر مرورگر پیش فرض mac

نحوه تغییر مرورگر پیش‌فرض از طریق System Settings

ساده‌ترین و جهانی‌ترین راه برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در مک، از طریق System Settings است. در حالی که تغییر این تنظیمات به اندازه کافی آسان است، گزینه مورد نظر در یک قسمت نسبتاً غیر معمول از System Settings قرار دارد.

مراحل تغییر مرورگر پیش‌فرض:

  1. System Settings را باز کنید.
  2. به تنظیمات Desktop & Dock بروید.
  3. مرورگر مورد نظر خود را از منوی کشویی Default web browser انتخاب کنید.

پس از رسیدن به مکان درست در System Settings، هر مرورگری که نصب کرده‌اید در منوی کشویی برای انتخاب مرورگر پیش‌فرض ظاهر خواهد شد. اما احتمالاً حتی نیازی به باز کردن System Settings نخواهید داشت.

آموزش تغییر مرورگر پیش فرض mac

نحوه تغییر مرورگر پیش‌فرض از طریق مرورگر دلخواه

تقریباً هر مرورگری که دانلود می‌کنید، می‌خواهد به مرورگر پیش‌فرض شما تبدیل شود. با در نظر داشتن این هدف، تقریباً هر مرورگری از شما می‌خواهد که این تغییر را انجام دهید. اگر مرورگری در ذهن دارید که می‌خواهید به عنوان پیش‌فرض در macOS تنظیم کنید، این تغییر می‌تواند به سادگی باز کردن مرورگر باشد.

تغییر مرورگر مک از safari به کروم

مثال: Google Chrome گوگل کروم، به عنوان مثال، به شما اطلاع خواهد داد که به عنوان مرورگر پیش‌فرض شما تنظیم نشده است. یک پنجره پاپ‌آپ که این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد و گزینه‌ای برای تنظیم آن به عنوان پیش‌فرض در زیر نوار آدرس کروم نمایش داده می‌شود تا زمانی که یا آن را رد کنید یا به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود تنظیم کنید.

مرورگرهای دیگر بیشتر مرورگرها به صورت کمتر مزاحم، در بالای منوی تنظیمات خود عبارتی مشابه "این مرورگر به عنوان مرورگر پیش‌فرض شما تنظیم نشده است" خواهند داشت. این معمولاً با دکمه‌ای همراه است که به شما امکان می‌دهد مرورگر مورد نظر را مستقیماً از منوی تنظیمات به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید.

فرقی نمی‌کند که چگونه ترجیح می‌دهید مرورگر پیش‌فرض خود را تغییر دهید، در macOS Sonoma روش‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. نکته مهم این است که این تغییر را انجام دهید تا از هرگونه ناراحتی ناخواسته هنگام باز کردن لینک‌ها از دیگر اپلیکیشن‌ها جلوگیری کنید.

 

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

تیم کوک مدیر عامل اپل
من همان کسی هستم که هستم، و تمرکزم روی این مسئله است، و برای یک مدیر عالی بودن در اپل تمرکز دارم.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘