روش باز کردن مستقیم آیتم‌های موجود در پوشه از طریق جستجوی Spotlight در macOS

25
مهر 1398
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 1 دقیقه
0 نظر 1417 بازدید

روش باز کردن مستقیم آیتم‌های موجود در پوشه از طریق جستجوی Spotlight در macOS 

سافت‌مک: ممکن است شخصی پس از سال‌ها جستجوی Spotlight در macOS فکر کند که دیگر هیچ ترفند جدیدی وجود ندارد. اما یکی از همکاران در توییتر سؤال معقولانه‌ای پرسید و توجه خیلی‌ها به این سؤال جلب شد: هنگام مشاهدهٔ لیستی از نتایج در جستجوی Spotlight در Finder، چگونه می‌توان به جای باز کردن فایل در یک برنامه، آن را در خود پوشه مشاهده کرد؟

پاسخ ساده است: کلید Command را پایین نگه داشته و سپس کلید Return یا Command-R را فشار دهید. همچنین می‌توانید کلید Command را نگه داشته و روی لیست نتایج دوبار کلیک کنید.

روش باز کردن مستقیم آیتم‌های موجود در پوشه از طریق جستجوی Spotlight در macOS

Spotlight می‌تواند پیش‌نمایشی از یک مسیر را ارایه دهد و فایل‌های موجود در پوشه را با ترکیب کلید Command باز کند.

نگه داشتن Command به خودی خود مسیر فایل یا پوشه را بدون باز کردن پوشهٔ اصلی آشکار می‌کند.

شاید بخواهید یک مورد دیگر را نیز بدانید: کلیدهای Command-Option-spacebar را فشار دهید تا یک پنجرهٔ Finder با تمرکز بر قسمت جستجو باز شود، بنا بر این می‌توانید شروع به تایپ کردن برای جستجو کنید.

مطالعهٔ مطالبی دربارهٔ «نکات و ترفندهای مخفی مربوط به کاربران حرفه‌ای مک» و همچنین «بهترین ترفندها و ویژگی‌های مخفی مک» نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

 

 

 

مطالب مشابه

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

استیو جابز (استیون پال جابز) بنیانگذار اپل
یادآوری کردن به خودتان که قرار است بمیرید، بهترین راهی است که من می‌شناسم برای جلوگیری از گرفتار شدن در افکارتان که فکر می‌کنید چیزی برای از دست دادن دارید، بدانید که هیچ دلیلی وجود ندارد که از دنبال کردن قلبتان منصرف شوید.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘