راه‌اندازی و مدیریت کاربر مهمان در مک

4
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 4 دقیقه
0 نظر 39 بازدید

گاهی اوقات ممکن است بخواهید به دیگران اجازه دهید از مک شما استفاده کنند، اما نه از حساب کاربری شخصی شما. ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه یک حساب کاربری مهمان موقت ایجاد و مدیریت کنید.

کاربر مهمان در مک بوک

اگر به طور منظم مک خود را با فرد دیگری به اشتراک می‌گذارید، ممکن است بهترین کار این باشد که یک حساب کاربری دوم به عنوان مدیر یا یک حساب کاربری استاندارد برای آنها تنظیم کنید. برای دسترسی کوتاه‌مدت، به عنوان مثال برای بازدیدکنندگان، می‌توانید یک حساب کاربری مهمان ایجاد کنید.

ایجاد چنین حسابی به کاربران امکان استفاده محدود از کامپیوتر شما بدون نیاز به رمز عبور و دسترسی به حساب‌های دیگر شما را می‌دهد. لازم به ذکر است که هیچ چیزی در حساب کاربری مهمان پس از خروج از سیستم ذخیره نمی‌شود.

ایجاد حساب کاربری مهمان

برای ایجاد یک حساب کاربری مهمان، باید یک حساب کاربری مدیر داشته باشید. اگر به طور معمول تنها کاربر مک هستید، حساب کاربری شما به عنوان مدیر تنظیم شده است.

در حساب کاربری خود به منوی اپل بروید و گزینه تنظیمات سیستم (System Settings) را انتخاب کنید، سپس گزینه کاربران و گروه‌ها (Users & Groups) را انتخاب کنید. شما تمامی حساب‌های موجود در مک خود را مشاهده خواهید کرد که حساب خودتان به عنوان مدیر لیست شده است.

ساخت کاربر مهمان در مک

گزینه حساب کاربری مهمان معمولاً به صورت "خاموش" (Off) لیست شده است. برای مشاهده گزینه‌های موجود برای یک حساب کاربری مهمان، روی دکمه "اطلاعات" (Info) در سمت راست حساب کاربری مهمان کلیک کنید.

محدودیت‌های حساب کاربری مهمان

کاربران مهمان نمی‌توانند نرم‌افزار نصب کنند، تغییرات سیستمی انجام دهند یا از راه دور به آن حساب کاربری وارد شوند. هر فایل ایجاد شده در حساب کاربری مهمان در یک پوشه موقت ذخیره می‌شود که هنگام خروج کاربر مهمان حذف می‌شود.

اگر کاربر مهمان چیزی روی مک شما ایجاد کرده که می‌خواهد ذخیره کند، گزینه‌هایی وجود دارد. آنها می‌توانند آن را در فضای ذخیره‌سازی ابری خود ذخیره کنند، روی یک دستگاه ذخیره‌سازی قابل حمل کپی کنند، یا آن را به ایمیل خود یا ایمیل دیگری ارسال کنند - اما باید این کار را قبل از خروج انجام دهند.

مدیریت حساب کاربری مهمان

حساب‌های کاربری مهمان برای دسترسی کوتاه‌مدت و موقت به بخش‌های بسیار محدودی از مک طراحی شده‌اند. پس از اینکه نیاز به حساب کاربری مهمان پایان یافت، می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

برای این کار، از حساب کاربری مدیر خود به تنظیمات سیستم برگردید، سپس کاربران و گروه‌ها، و سوئیچ اجازه به کاربران مهمان برای ورود به کامپیوتر خود را خاموش کنید.

حساب کاربری استاندارد

کاربران استاندارد می‌توانند برنامه‌ها را نصب کنند و تنظیمات خود را تغییر دهند. آنها نمی‌توانند حساب‌های دیگر را اضافه یا حذف کنند یا تنظیمات دیگر کاربران را تغییر دهند.

اگر اعضای خانواده یا دیگران به طور منظم از مک شما استفاده می‌کنند، در نظر بگیرید که به آنها یک حساب کاربری استاندارد بدهید. فقط مالک(های) مک باید حساب کاربری مدیر داشته باشند و به دلایل امنیتی باید رمز عبور قوی و منحصربه‌فردی داشته باشد که غیرمدیرها به آن دسترسی نداشته باشند.

تنظیمات استاندارد حساب کاربری مهمان در مک

ایجاد حساب کاربری استاندارد

برای ایجاد کاربران اضافی در بخش کاربران و گروه‌ها در تنظیمات سیستم، روی افزودن کاربر کلیک کنید تا فرآیند آغاز شود، و نام کاربر، نام حساب، رمز عبور برای آن حساب و اشاره‌ای به رمز عبور را اضافه کنید. سپس روی دکمه آبی ایجاد کاربر کلیک کنید تا حساب کاربری ایجاد شود.

هنگامی که بیش از یک حساب کاربری در مک خود دارید، می‌توانید از صفحه راه‌اندازی انتخاب کنید که به کدام حساب وارد شوید. اگر فقط یک کاربر روی صفحه راه‌اندازی می‌بینید، روی آن آیکون کلیک کنید تا حساب‌های دیگر نمایش داده شوند.

برای تغییر بین حساب‌ها، روی آیکون "شخص" در سمت راست نوار منو کلیک کنید که معمولاً بین نشانگر Wi-Fi و آیکون جستجوی Spotlight قرار دارد.

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

تیم کوک مدیر عامل اپل
اجازه بدهید شادی و خوشحالی در طول مسیر با شما همراه باشد، نه در هنگام رسیدن به یک هدف یا مقصد دور.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘