ده ویژگی جدید صفحه اصلی و صفحه قفل در iOS 18

13
تیر 1403
زمان تقریبی مطالعه این مطلب حدود 11 دقیقه
0 نظر 52 بازدید

در iOS 18، اپل صفحه اصلی را به‌طور کامل تغییر داده و امکانات بیشتری برای سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی اضافه کرده است. شما می‌توانید آیکون‌ها را به جایی که می‌خواهید ببرید، اندازه و رنگ آن‌ها را تغییر دهید، و همچنین برنامه‌ها را پنهان کرده و دکمه‌های صفحه قفل را جایگزین کنید.این راهنما تمام ویژگی‌های جدیدی که به صفحه اصلی و صفحه قفل iOS 18 اضافه شده‌اند را برجسته می‌کند.

جابجایی آیکون‌ها
با iOS 18، می‌توانید آیکون‌ها و ویجت‌های برنامه را در صفحه اصلی و صفحات برنامه‌ها با فضای بین آن‌ها جابجا کنید، که گزینه‌های جدیدی برای چیدمان ایجاد می‌کند.
iOS 18 Home Screen Icons

آیکون‌های صفحه اصلی iOS 18
اپل همچنان از سیستم شبکه‌ای استفاده کرده است، بنابراین شما فقط می‌توانید آیکون‌ها را در مکان‌های شبکه‌ای جابجا کنید، اما می‌توانید آیکون‌ها را در هر نقطه از شبکه با فضای خالی اطراف آن‌ها قرار دهید. این کار در iOS 17 به‌طور خودکار انجام می‌شد، اما در iOS 18 شما می‌توانید جایی که می‌خواهید آن‌ها را قرار دهید. می‌توانید فاصله‌هایی به اندازه آیکون برنامه‌ها بین برنامه‌ها، ردیف‌های خالی و ستون‌های خالی کامل ایجاد کنید.

می‌توانید یک برنامه را در وسط صفحه قرار دهید، یک ردیف برنامه‌ها را در بالا و یک ردیف برنامه‌ها را در پایین قرار دهید، یک ستون از برنامه‌ها ایجاد کنید و موارد دیگر. اپل این طراحی را ایجاد کرده است تا به شما امکان دهد برنامه‌ها و ویجت‌ها را در اطراف والپیپرها قرار داده و آن‌ها را به چیدمان‌های کاربردی‌تر تنظیم کنید.

نحوه جابجایی آیکون‌ها:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه اصلی یا صفحه برنامه برای فعال‌سازی حالت لرزش.
 2. جابجایی برنامه‌ها به موقعیت‌های دلخواه.
 3. ضربه بر روی دکمه انجام شد.

بزرگ‌کردن اندازه آیکون‌ها
می‌توانید آیکون‌های برنامه خود را در iOS 18 با حذف نام برنامه‌ها بزرگ‌تر کنید. با حذف نام برنامه‌ها، فضای بیشتری برای اندازه بزرگ‌تر آیکون و پوشه‌ها فراهم می‌شود. تغییر اندازه برنامه‌ها تعداد برنامه‌های قابل مشاهده را تغییر نمی‌دهد، فقط متن را حذف کرده و از فضای خالی استفاده می‌کند.
iOS 18 Home Screen Icons Large

صفحه اصلی
با آیکون‌های بزرگ‌تر، همچنان حداکثر شش ردیف آیکون با چهار آیکون در هر ردیف دارید، همان‌طور که با روشن بودن نام آیکون‌ها محدود شده‌اید. برای تغییر اندازه آیکون، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه اصلی یا یک صفحه برنامه.
 2. ضربه بر روی "ویرایش".
 3. ضربه بر روی "سفارشی‌سازی".
 4. انتخاب کوچک برای روشن کردن نام برنامه‌ها، یا بزرگ برای خاموش کردن آن‌ها.
 5. توجه داشته باشید که این تنظیمات جهانی است، بنابراین نمی‌توانید آیکون‌های کوچک را در یک صفحه برنامه و آیکون‌های بزرگ را در یک صفحه برنامه دیگر داشته باشید.

تغییر اندازه ویجت‌ها
می‌توانید اندازه ویجت‌ها را مستقیماً از صفحه اصلی بدون نیاز به رفتن به گزینه‌های سفارشی‌سازی تغییر دهید. ویجت‌ها اکنون یک نوار سفید گرد در گوشه دارند که می‌توانید آن را بکشید تا آن‌ها را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید.

iOS 18 Widget Resize

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه اصلی یا یک صفحه برنامه برای ورود به حالت لرزش.
 2. استفاده از یک انگشت برای تغییر اندازه ویجت به کوچکتر یا بزرگتر.


محدود به حداقل و حداکثر اندازه موجود در هر ویجت خاص هستید. به عنوان مثال، ویجت باتری می‌تواند به اندازه چهار آیکون برنامه، شش آیکون برنامه افقی در دو ردیف، یا شکلی مربع که چهار آیکون عرض و چهار آیکون طول دارد باشد. هنگام تغییر اندازه ویجت باتری، به این اندازه‌ها محدود هستید، اما نیازی به رفتن به تنظیمات کامل ویجت برای تغییر اندازه ندارید.

ویجت‌ها همچنان به همان روش به صفحه اصلی و صفحات برنامه‌ها اضافه می‌شوند، اگرچه برخی از برچسب‌ها تغییر کرده‌اند. نگه‌داشتن طولانی و ضربه بر روی "ویرایش"، سپس انتخاب گزینه "افزودن ویجت". این یک ضربه بیشتر از قبل به دلیل گزینه‌های جدید سفارشی‌سازی است.

اگر یک برنامه دارای ویجت باشد، می‌توانید بر روی آیکون آن نگه‌داشتن طولانی کنید تا گزینه‌های ویجت را مشاهده کنید، که آیکون برنامه را به ویجت تبدیل می‌کند.

ویجت‌های جدید
اپل یک ویجت سلامت جدید در iOS 18 اضافه کرده که اطلاعاتی از ویژگی جدید Vitals را نشان می‌دهد که هم در برنامه سلامت و هم در Apple Watch موجود است. این ویجت نگاهی به ویتالی روزانه یا هفتگی دارد و همچنین یک ویجت جدید برای پیگیری چرخه وجود دارد.
iOS 18 Health Widget
ویژگی Vitals اطلاعاتی از Apple Watch را جمع‌آوری می‌کند تا گزارشی روزانه از تغییرات ضربان قلب، الگوهای خواب، تنفس و اکسیژن خون را نشان دهد.

یک ویجت جدید Journal نیز وجود دارد، با گزینه‌هایی که یک پیش‌نویس نوشتاری ارائه می‌دهند که می‌توانید با ضربه بر روی آن، برنامه را برای پاسخ باز کنید. همچنین می‌توانید یک ویجت Streaks انتخاب کنید که تعداد روزهایی که به طور مداوم از برنامه Journal استفاده کرده‌اید را پیگیری می‌کند.

برای ویژگی جدید Training Load در Apple Watch، اپل یک ویجت مربوطه در بخش ویجت‌های Fitness اضافه کرده است.

در بخش ویجت‌های خانه، ویجت‌های جدیدی برای مصرف برق و نرخ‌های برق وجود دارد (یک ویژگی که به کاربران منتخب در iOS 18 در اواخر امسال خواهد آمد).

آیکون‌های حالت تاریک
برنامه‌های داخلی اپل در iOS 18 دارای گزینه‌های رنگی روشن و تاریک هستند که به شما امکان می‌دهد رنگ آیکون‌ها را هنگام روشن کردن حالت تاریک تغییر دهید. آیکون‌های تاریک همه با پس‌زمینه مشکی بازطراحی شده‌اند، که باعث می‌شود آن‌ها با تنظیمات حالت تاریک بهتر همخوانی داشته باشند.
iOS 18 Dark Mode Iconsمی‌توانید آیکون‌های تاریک را به صورت مستقل از روشن کردن حالت تاریک فعال کنید، بنابراین می‌توانید حالت روشن را حفظ کرده و از گزینه آیکون تاریک استفاده کنید. همچنین می‌توانید آیکون‌ها را به حالت خودکار تنظیم کنید، که به این معنی است که آن‌ها بسته به اینکه حالت تاریک یا روشن فعال است، تغییر رنگ می‌دهند.

در حال حاضر، فقط برنامه‌های اپل دارای گزینه تاریک هستند، اما توسعه‌دهندگان شخص ثالث احتمالاً نیز قادر خواهند بود دو گزینه رنگی برای آیکون‌های خود در زمان راه‌اندازی iOS 18 اضافه کنند.

برای همراهی با آیکون‌های حالت تاریک، اپل همچنین یک تغییر وضعیت معرفی کرده است که والپیپر شما را تاریک‌تر می‌کند. نحوه تغییر رنگ آیکون و والپیپر شما:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه اصلی یا یک صفحه برنامه.
 2. ضربه بر روی "ویرایش".
 3. ضربه بر روی "سفارشی‌سازی".
 4. انتخاب خودکار، تاریک، روشن یا رنگی، یک گزینه که در زیر توضیح داده شده است. این همچنین رابط کاربری برای تغییر اندازه آیکون برنامه و تاریک کردن والپیپر شما (آیکون خورشید) است.گزینه والپیپر والپیپر انتخابی شما را کمی تاریک‌تر می‌کند، سایه‌های روشن را در هنگام فعال شدن کم می‌کند. ضربه زدن تغییر حالت‌های روشن و تاریک را تغییر می‌دهد، با روشن بودن رنگ استاندارد والپیپر شما.

رنگ‌آمیزی آیکون‌ها
علاوه بر انتخاب حالت تاریک برای آیکون‌های برنامه خود، می‌توانید یک رنگ‌آمیزی بر روی همه آن‌ها قرار دهید، که یک ظاهر زیبا است اگر می‌خواهید با والپیپر هماهنگ شوید.
Icon Tints ios 18
نمی‌توانید رنگ آیکون‌ها را به صورت جداگانه تغییر دهید و رنگ‌آمیزی سایه تمام آیکون‌ها را به صورت همزمان تغییر می‌دهد. می‌توانید از یک قطره‌چکان برای انتخاب رنگ از والپیپر خود استفاده کنید، یا می‌توانید از دو نوار برای تنظیم هر دو رنگ و اشباع استفاده کنید. رنگ‌آمیزی با تمام آیکون‌ها کار می‌کند زیرا آن‌ها را غیرمتمرکز کرده و سپس یک رنگ بر روی آیکون غیرمتمرکز قرار می‌دهد، بنابراین رنگ‌های فردی در آیکون‌ها و ویجت‌ها از بین می‌رود. این یک ظاهر بسیار تک‌رنگ است.

مانند اندازه آیکون، این یک تنظیمات جهانی است بنابراین نمی‌توانید رنگ‌آمیزی‌های مختلف برای صفحات مختلف برنامه داشته باشید. رنگ‌آمیزی نه تنها صفحات برنامه و صفحه اصلی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه

کتابخانه برنامه را نیز شامل می‌شود. نحوه تغییر رنگ‌آمیزی آیکون:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه اصلی یا یک صفحه برنامه.
 2. ضربه بر روی "ویرایش".
 3. ضربه بر روی "سفارشی‌سازی".
 4. انتخاب رنگ‌آمیزی و استفاده از اسلایدرها برای تنظیم رنگ به رنگ ایده‌آل.
 5. برای خاموش کردن رنگ‌آمیزی، همین مراحل را دنبال کنید و سپس "روشن" یا "تاریک" را انتخاب کنید تا به رنگ استاندارد آیکون برنامه برگردید.

پنهان‌کردن و قفل‌کردن برنامه‌ها
iOS 18 شامل یک ویژگی امنیتی برای قفل‌کردن برنامه‌ها یا حتی پنهان‌کردن کامل آن‌ها از صفحه اصلی و صفحات برنامه است. یک برنامه قفل شده نیاز به یک اسکن Face ID یا Touch ID دارد تا باز شود، بنابراین اگر کسی از آیفون باز شده شما استفاده می‌کند، همچنان نمی‌تواند برنامه‌هایی را که غیر فعال کرده‌اید باز کند.
Hide/Lock Apps IOS18
پنهان‌کردن یک برنامه همان کار قفل‌کردن را انجام می‌دهد، اما یک قدم جلوتر می‌رود و آن را به طور کامل از دید خارج می‌کند. شما فقط آن را در یک پوشه پنهان در کتابخانه برنامه خواهید دید، که همچنین نیاز به احراز هویت دارد تا به آن دسترسی داشته باشید. برنامه‌های قفل شده و پنهان در جستجوهای آیفون نشان داده نمی‌شوند، بدون احراز هویت توسط Siri قابل دسترسی نیستند و اعلان‌ها و هشدارها مانند تماس‌ها از برنامه غیرفعال هستند، بنابراین بدون احراز هویت کاملاً خصوصی هستند.

گزینه قفل‌کردن و پنهان‌کردن برنامه‌ها زمانی مفید است که نیاز دارید تلفن خود را برای مشاهده عکس‌ها، بازی‌ها یا موقعیت‌های مشابه به کسی بدهید.

برای یک برنامه قفل شده، هیچ نشانه‌ای از قفل بودن آن وجود ندارد تا زمانی که کسی سعی کند آن را باز کند، که در این نقطه یک درخواست احراز هویت Face ID یا Touch ID ظاهر می‌شود. برای برنامه‌های پنهان، آن‌ها به سادگی هیچ جا جز کتابخانه برنامه نشان داده نمی‌شوند.

برنامه‌ها در فهرست خرید/دانلود فروشگاه برنامه شما نشان داده می‌شوند، اما در برنامه تنظیمات نشان داده نمی‌شوند. تنظیمات برای برنامه‌های پنهان را می‌توان در یک پوشه جداگانه "برنامه‌های پنهان" دسترسی پیدا کرد که نیاز به احراز هویت دارد تا باز شود. نحوه قفل یا پنهان‌کردن یک برنامه:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی آیکون برنامه‌ای که می‌خواهید قفل یا پنهان کنید.
 2. ضربه بر روی "نیاز به Face ID".
 3. اگر می‌خواهید فقط یک برنامه را قفل کنید، دوباره بر روی "نیاز به Face ID" ضربه بزنید. اگر می‌خواهید آن را پنهان کنید، "پنهان و نیاز به Face ID" را انتخاب کنید.
 4. احراز هویت با اسکن Face ID یا Touch ID.
 5. برای یک برنامه قفل شده، همین کافی است. برای یک برنامه پنهان، یک صفحه‌ای ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید که هیچ اعلان یا تماسی از برنامه دریافت نخواهید کرد.
 6. ضربه بر روی "پنهان کردن برنامه".
 7. برای برداشتن قفل از روی برنامه، دوباره بر روی آیکون صفحه اصلی یا صفحه برنامه نگه‌داشتن طولانی کرده و "نیاز به Face ID" را انتخاب کنید. شما نیاز به احراز هویت دارید تا آن را خاموش کنید.

برای آشکار کردن یک برنامه، به کتابخانه برنامه بروید، بخش پنهان را انتخاب کنید، با Face ID یا Touch ID احراز هویت کنید، بر روی آیکون برنامه نگه‌داشتن طولانی کنید و "نیاز به Face ID" یا "آشکار کردن برنامه" را انتخاب کنید. گزینه اول قفل را خاموش کرده و برنامه را از صفحه اصلی خارج می‌کند، در حالی که گزینه دوم هم نیاز به احراز هویت را خاموش کرده و آن را به اولین جای باز در یک صفحه برنامه اضافه می‌کند.

اگر قفل را خاموش کنید و آن را به صفحه اصلی اضافه نکنید، نیاز دارید تا آن را در کتابخانه برنامه پیدا کرده و بعداً به صفحه اصلی بازگردانید.

به‌روزرسانی‌های صفحه قفل
اپل تغییرات عمده‌ای به صفحه قفل انجام نداده زیرا در iOS 17 به‌روزرسانی شده بود، اما چند تغییر قابل توجه وجود دارد.

ساعت رنگین‌کمانی و گزینه‌های جدید ویجت صفحه قفل
با iOS 17، اپل گزینه‌ای برای سفارشی‌کردن فونت و رنگ زمان در صفحه قفل اضافه کرد، و در iOS 18، یک گزینه رنگین‌کمانی جدید اضافه شده که رنگین‌کمانی با سایه‌های مختلف برای زمان اضافه می‌کند. تغییرات دیگری در گزینه‌های فونت یا رنگ وجود ندارد.
آموزش تنظیم ساعت رنگین کمانی آیفون
بالای زمان، می‌توانید یک ویجت Journal جدید اضافه کنید که یک پیش‌نویس نوشتاری ارائه می‌دهد و برنامه را وقتی ضربه می‌زنید باز می‌کند.

برای گزینه‌های ویجت، ویجت‌های جدید Vitals برنامه سلامت، و ورودی‌های جدید برای مصرف برق و نرخ‌ها وجود دارد. این‌ها با ویجت‌های جدید صفحه اصلی مطابقت دارند.

دکمه‌های سریع
برای اولین بار، می‌توانید آیکون‌های چراغ قوه و دوربین را در صفحه قفل تغییر دهید، انتخاب چیزی مفیدتر یا خاموش‌کردن آن‌ها به‌طور کامل.
[image]
می‌توانید هر گزینه مرکز کنترل را برای دکمه‌های صفحه قفل انتخاب کنید، از جمله میانبرها، حالت تاریک، حالت هواپیما، کنترل از راه دور، زنگ هشدار، ماشین حساب، ترجمه و موارد دیگر. این تغییر به یک بازطراحی مرکز کنترل مربوط می‌شود و به شما امکان می‌دهد بسیاری از امکانات بیشتری را از صفحه قفل اجرا کنید.

اپل اجازه می‌دهد برنامه‌های شخص ثالث آیکون‌های مرکز کنترل را اضافه کنند، بنابراین شما همچنین می‌توانید از آن‌ها انتخاب کنید. بسته به آنچه که انتخاب می‌کنید، ممکن است نیاز به احراز هویت Face ID یا Touch ID داشته باشید تا قبل از دسترسی به یک برنامه از صفحه قفل، برای حفظ حریم خصوصی کاربر و جلوگیری از دسترسی آسان به داده‌های حساس.

برای تغییر دکمه‌های صفحه قفل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه قفل پس از احراز هویت.
 2. ضربه بر روی سفارشی‌سازی.
 3. ضربه بر روی صفحه قفل.
 4. از این رابط کاربری، بر روی آیکون "-" ضربه بزنید تا هر برنامه‌ای که به این دکمه‌ها اختصاص داده شده را حذف کنید. اگر این کار را برای اولین بار انجام می‌دهید، برنامه‌های چراغ قوه و دوربین به طور پیش‌فرض تنظیم شده‌اند، که نیاز به حذف دارند.
 5. از آنجا، بر روی دکمه "+" ضربه بزنید و یک کنترل جدید برای اضافه کردن انتخاب کنید.
 6. ضربه بر روی انجام شد در گوشه بالا راست.


والپیپر iOS 18
چهار گزینه والپیپر جدید در iOS 18 در رنگ‌های صورتی، زرد، آبی و بنفش با یک هماهنگی تیره‌تر وجود دارد. همه این‌ها دارای یک سایه حالت روشن و یک سایه حالت تاریک سفارشی‌شده توسط اپل هستند، با حالت تاریک که یک درخشش پس‌زمینه برای قسمت تاریک‌تر طراحی دارد.

ios18 new wallpaper

 می‌توانید والپیپرهای جدید را با نگه‌داشتن طولانی بر روی صفحه قفل پیدا کنید و انتخاب سفارشی‌سازی برای تغییر یک والپیپر موجود یا "+" برای اضافه‌کردن یک والپیپر جدید کاملاً.

منبع :‌ macrumors

پیشنهاد هوش مصنوعی

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است، برای ارسال نظر لطفا وارد شوید..

تیم کوک مدیر عامل اپل
زندگی خود را وارد حاشیه نکنید. دنیا به حضور پررنگ شما احتیاج دارد.

برنامه‌ها

بازی‌ها

آموزش‌ها

اخبار
F+⌘